Přejít k obsahu

Exkurze do reaktorové haly Škody JS ve středu 15.3.2017

Vážení studenti,

připravili jsme pro Vás exkurzi do reaktorové haly Škody JS. Uvidíte moderní provoz pro výrobu zařízení pro jaderné elektrárny.

V minulosti Škoda JS již dodala 21 kompletů zařízení JR VVER 440 (včetně 4x JE Dukovany), 3 komplety zařízení VVER 1000 (včetně 2x JE Temelín). Poslední velká zařízení byla vnitřní části největšího reaktoru na světě EPR budovaného ve finské JE Olkiluoto a v čínské JE Taišan, nebo vyvážecího stroje pro JE Flamanville ve Francii.

Dnes se Škoda JS zabývá především výrobou kontejnerů pro použité jaderné palivo pro JE Dukovany a JE Temelín podle nového konstrukčního řešení ŠKODA JS, utahováků matic hlavního přírubového spoje jaderného reaktoru pro JE Mochovce, nebo kompaktních mříží pro skladování vyhořelého jaderného paliva v bazénu u reaktoru.

Exkurze se koná ve středu 15.3. od 10:30 hod. Sraz účastníků bude před 8. branou a počet je omezen na 20 míst. Zájemci hlašte se na mail knewton@kke.zcu.cz a to nejpozději do pondělí 13.3. do 12:00 hodin a uveďte své jméno, příjmení a číslo OP.


08.03.17
Zpět na seznam aktualit

Patička